Wykład dr inż. Pauliny Dembskiej-Sięki pt. ”Pradawne i współczesne tajemnice odsłonięcia skalnego na Samorodach w Nowym Targu” | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Wykład dr inż. Pauliny Dembskiej-Sięki pt. ”Pradawne i współczesne tajemnice odsłonięcia skalnego na Samorodach w Nowym Targu”

7 czerwca 2021

Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Nowym Targu i Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na wykład dr inż. Pauliny Dembskiej-Sięki pt. ”Pradawne i współczesne tajemnice odsłonięcia skalnego na Samorodach w Nowym Targu”. W związku z ograniczeniami, wykład będzie również dostępny na stronie NTVK w Nowym Targu, Towarzystwa i UTW.

Dr inż. Paulina Dembska-Sięka – geolog, specjalistka z zakresu hydrogeologii i ochrony środowiska, autorka publikacji naukowych i opracowań środowiskowych. Prace i projekty naukowo-badawcze wyjaśniające genezę i skład geochemiczny wysokozmineralizowanych wód podziemnych realizowała we współpracy z AGH. W wolnych chwilach odkrywa tajemnice dawnych i współczesnych geoekosystemów Ziemi. Swoją wiedzę i pasję przekazuje podczas zajęć dydaktycznych, konferencji, sympozjów oraz w mediach społecznościowych współtworząc profil Geo4kids. Wierzy, że działalność geoedukacyjna przyczynia się do podnoszenia świadomości ekologicznej i kształtowania społeczeństwa odpowiedzialnego za przyszły stan środowiska.