Uczennice II LO laureatkami IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złotą Lilię Jadwigi Andegaweńskiej | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczennice II LO laureatkami IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złotą Lilię Jadwigi Andegaweńskiej

7 czerwca 2021

Uczennice klasy humanistycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu: Gabriela Kowalczyk, Justyna Kolasińska i Julia Zarycka zajęły III miejsce w IV Ogólnopolskim  Konkursie Wiedzy o Złotą Lilię Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Od Hermana do Jana Pawła II, czyli historia Polski dzwonami brzmiąca”.

Pierwsza część konkursu polegała na odpowiedzi uczestników na bardzo szczegółowe pytania dotyczące życia i dzieła świętej Jadwigi Królowej, dziejów Europy Środkowo-Wschodniej w czasach Królowej Jadwigi oraz panowania Dynastii Jagiellonów. Część praktyczna w Katedrze Wawelskiej odwoływała się do jej bogatej symboliki i szczególnego miejsca, jakie Katedra zajmuje w historii narodu polskiego. Gabrysia, Justyna i Julia wykazały się ogromną wiedzą wzbogacającą ich zainteresowania historyczne i humanistyczne.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, metropolity krakowskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.